Sklep internetowy od czego zacząć?

Nauczenie się, jak założyć sklep internetowy, aby sprzedawać produkty i usługi, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki platformom handlu elektronicznego typu plug-and-play i konstruktorom stron internetowych. Najpierw musisz opracować koncepcję biznesową, wybrać produkty do sprzedaży i zdecydować o strategii realizacji zamówień. Następnie wybierz platformę e-commerce i zbuduj swoją witrynę. Sklepy internetowe to platformy wizualne, więc musisz mieć mocne strony produktów i plan marketingowy.

Shopify jest liderem wśród platform e-commerce, które wypróbowaliśmy i sprawdziliśmy, będąc naszym najlepszym wyborem dla najlepszej platformy e-commerce. Shopify oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny, bez karty kredytowej.

 

Krok 1: Wybierz koncepcję biznesową

Budowanie sklepu internetowego zaczyna się od dopracowania pomysłu na produkty, które chciałbyś sprzedawać. Zacznij od wybrania ogólnej koncepcji biznesowej od ustalenia, na której niszy lub branży chcesz się skupić. Ten pomysł może pochodzić z osobistych zainteresowań lub możliwości rynkowych.

 

Krok 2: Pozyskuj swoje produkty od niezawodnych dostawców

Gdy Twój biznesplan jest już solidny, następnym krokiem jest pozyskiwanie produktów. Znalezienie odpowiednich dostawców i upewnienie się, że wyniki końcowe są zadowalające, zajmie trochę czasu. Zaplanuj spędzenie kilku miesięcy i kilku tysięcy złotych na zamawianiu próbek od różnych dostawców, zwłaszcza jeśli dostosowujesz swoje produkty w jakikolwiek sposób za pomocą unikalnej formuły, projektu i marki.

Prawdopodobnie najtrudniejszą częścią rozpoczęcia sklepu internetowego jest znalezienie zaufanego dostawcy, który dostarczy wysokiej jakości produkty na czas i za odpowiednią cenę. Istnieje kilka różnych sposobów, w jakie nowe firmy mogą znaleźć taką, która jest dla nich najlepsza.

Na przykład, jeśli planujesz sprzedawać wyłącznie na Amazon, istnieją popularne produkty Amazon, które pomogą Ci zacząć. Możesz zacząć od zbadania, jakich producentów używają Twoi konkurenci. Możesz również poprosić o próbki od wielu dostawców jednocześnie za pośrednictwem Alibaba lub innych katalogów hurtowych. Najbardziej tradycyjną opcją jest wizyta w branży handlowej

 

Krok 3: Zdecyduj, w jaki sposób zrealizujesz zamówienia

Realizacja zamówienia to proces przechowywania produktów, pakowania zamówień klientów i wysyłki produktów. Na początku wiele małych firm zajmuje się tym procesem samodzielnie z garażu lub magazynu. Jednak niektóre firmy zajmują się realizacją zamówień dla sprzedawców e-commerce.

Realizacja zamówienia to proces przechowywania produktów, pakowania zamówień klientów i wysyłki produktów. Na początku wiele małych firm zajmuje się tym procesem samodzielnie z garażu lub magazynu. Jednak niektóre firmy zajmują się realizacją zamówień dla sprzedawców e-commerce.

 

Krok 4. Zbuduj swoją witrynę e-commerce

Po wybraniu platformy zbuduj witrynę swojego sklepu internetowego, wybierając motyw, dostosowując witrynę, wprowadzając środki bezpieczeństwa i uzyskując wszelkie niezbędne dodatki. Użyj projektu marki i niestandardowych produktów lub opakowań jako przewodnika przy wyborze czcionek, schematu kolorów i ogólnego wyglądu.

 

Krok 5: Skonfiguruj swoje listy produktów

Kiedy infrastruktura Twojego sklepu internetowego jest już na miejscu, nadszedł czas na dodanie rzeczywistych produktów. Ten proces składa się z wielu warstw. Najpierw musisz wprowadzić wszystkie dane o zapasach dla każdego przedmiotu, takie jak cena hurtowa, narzuty detaliczne, informacje o dostawcy, kody kreskowe, kategorie, kolory, rozmiary, ilości i inne dane istotne dla konkretnego towaru.

Jeśli masz już listę inwentarza, możesz zbiorczo przesłać te informacje za pomocą pliku CSV lub Excel. Możesz również skorzystać z naszych bezpłatnych szablonów zasobów reklamowych, które pomogą Ci rozpocząć. W przeciwnym razie możesz ręcznie wprowadzić każdy produkt.

 

Krok 6: Zintegruj przetwarzanie płatności

Integracja przetwarzania płatności to przyziemny, ale krytyczny element budowania witryny e-commerce. Jako sprzedawca internetowy musisz wybrać procesor płatności zgodny z Payment Card Industry (PCI). Wiele platform handlu elektronicznego ma wbudowane procesory płatności lub kilku wybranych partnerów płatniczych, którzy są kompatybilni. Wszelkie wbudowane procesory płatności będą zgodne z PCI, np. Square, Shopify Payments, Stripe i PayPal.

 

Krok 7: Uruchom i wypromuj swój sklep internetowy

Po skonfigurowaniu stron produktów Twoja witryna jest gotowa do uruchomienia. Gdy Twój sklep internetowy zacznie działać, będzie wymagał wielokierunkowego podejścia marketingowego z optymalizacją pod kątem wyszukiwarek (SEO), ofertami w dodatkowych kanałach sprzedaży i marketingiem e-mailowym, aby zapewnić stały napływ kupujących. Niektóre firmy zajmujące się handlem elektronicznym wykorzystują również sprzedaż osobistą w wyskakujących okienkach i wydarzeniach, aby rozwijać swoją działalność.

Dodaj komentarz