Jak wybudować taras ? Gotowe rozwiązanie czy firma ?

Nadchodzi czas, kiedy decydujemy się na zmianę przeznaczenia części naszego podwórka, która znajduje się tuż pod pierwszym piętrem, dlaczego nie zrobić tarasu?

Najpierw musisz stworzyć ramę tarasu – można ją wykonać z poziomych desek o różnej grubości i długości. Po zakończeniu przykryj go betonem, a następnie ułóż na wierzchu kilka desek o różnych poziomach, aby zwiększyć wysokość. Zainstaluj odpływy, aby upewnić się, że woda do nich dociera prawidłowo. Pokryj całą powierzchnię swojego tarasu antypoślizgowym materiałem drewnianym, aby usunąć niebezpieczeństwo poślizgu i uczynić go bardziej wytrzymałym.

Tworzenie tarasu na Twojej przestrzeni zewnętrznej nigdy nie było łatwiejsze. Każdy może to zrobić bez wcześniejszego doświadczenia i umiejętności dzięki gotowym do użycia materiałom dostępnym na rynku.

Materiały: Narzędzia potrzebne do wykonania tarasu to piła, wkręty, pogłębiacze oraz środek uszczelniający.

Stworzenie tarasu może wydawać się niełatwym zadaniem, ponieważ aby się udało, należy zwrócić uwagę na materiały konstrukcyjne, rozplanowanie i styl. Jednak przy pewnych przygotowaniach przed rozpoczęciem ciężkiej pracy fizycznej budowa tarasu może być bardzo przyjemna Zaplanowanie projektu jest niezbędne, aby rozpocząć tworzenie tarasu we właściwy sposób. kiedy wiesz już wszystko, czego potrzebujesz i z czym wiąże się każdy kolejny krok, wiesz, jakich narzędzi i materiałów będziesz potrzebować.

Taras to użyteczna przestrzeń ogrodowa. Stosunkowo łatwo jest wykonać kwadratowy taras z drewna.

Potrzebne nam będą następujące materiały:

Wybrana belka kwadratowa do rusztowania – długość 2 metry (maksymalna waga 100 kg)

Wybrane deski na tarasy – kratka 100×50 cm (całkowita długość 20 metrów) Wsporniki dwustronne metalowe lub drewniane – 7 sztuk

Śruby z podkładkami i kołkami lub metalowe gwoździe wg życzenia i materiałów bazowych (pale, cement itp.) Taras może być wykorzystywany do różnych celów: jest to przyjemna strefa do siedzenia i jedzenia na słońcu lub w cieniu, pełnoprawna dobudowa lub własne pomieszczenie z różnymi funkcjami (ciepło do siedzenia, przytulna przestrzeń dla dzieci), wskaźnik statusu mieszkaniowego.

Istnieje wiele różnych materiałów, które wpływają i kształtują ostateczny wygląd i koszt budowy tarasu. Oto kilka przykładów materiałów: legary kompozytowe, drewno surowe i drewno impregnowane ciśnieniowo. Użycie każdego materiału będzie miało swój osobisty zestaw zalet lub wad, które należy rozważyć przed rozpoczęciem instalacji. Na przykład legary kompozytowe mogą być droższe niż tradycyjne drewno, ale zostaną zdemontowane w sklepie, co ułatwi ich transport na plac budowy i montaż. Trzeba też zadbać o miejsce pod domem (do którego zwykle trafia nasz taras) i przed odłożeniem desek nałożyć na nie mokrą membranę, aby zabezpieczyć się przed dostaniem się wilgoci, która może gnić drewno zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz . Połączenia drewniane legara kompozytowego mogą wymagać mniej wyraźnych połączeń niż te z pod konstrukcją z prostego drewna. Są również bardziej przystosowane do montażu jako głębokie legary, co jest preferowane w przypadku tarasów. Montaż desek tarasowych można przeprowadzać stopniowo na poszyciu, aby mieć pewność, że taras nie będzie narażony na znaczne wypaczenia lub pleśń. Podczas czytania instrukcji należy wziąć pod uwagę kompozytowe płyty podparte belkami stropowymi, ponieważ ściśle odpowiadają one wymogom konstrukcyjnym budynku; spowoduje to, że urządzenia będą trwać znacznie dłużej niż niektóre inne substytuty.

Dodaj komentarz